İSTANBUL ,
KAGITHANE

Avrupa 05327806742 Anadolu yakası tel 0539 864 56 88
info@dekorcati.com

RSS

                              CATİ YALİTİMİ

 Su ve ısı yalıtım malzemelerinin, buhar kesici veya buhar dengeleyici örtülerin ve son kat çatı kaplama malzemelerinin, ?Yoğuşma, Isı yalıtımı ve katmanların havalandırılması? prensiplerine göre bir bütün olarak çatı da uygulanma sistemleridir. Çatı Sistemleri Soğuk çatı ve Sıcak çatı başlıkları altında incelenmektedir.

Binaların Çatıları bir yapının en önemli yapı elemanıdır Çatıların sağlam biçimde ömrünü uzatmanın yolu çatı için gereken bütçe fiyatları hesaplanmadan önce iyi kalitede olan çatı malzemeleri, düzgün uygulanacak bir çatı işçiliğinden geçer, sonrasında çatı sisteminin en önemli kısmı tabiiki çatı fiyatları olmaktadır.

Çatı fiyatları ve çatı sistemi:
Burdaki amaç Çatının statik ve yapısal ayrıntıları göz önünde bulundurularak çatı malzemelerinin kalitesi ve doğru çatı yapımı ve çatı izolasyonu uygulama esaslarının değerlendirilmesi ve uygulanmasıdır.

Aslında çatılar yapıların inşaat maliyetleri içinde çok küçük bir yüzdelik dilim içinde yerini alır fakat binalar yapılıp kullanılmaya başlandığında binalarda yapılan genel istatistik sonuçlarında; çatı sistemi sorunları ve çatı yalıtım şikayetleri ile %60’ları bulan çatı sistemi problemeleri ile 1. sırada bulunur.

Bu yüzden çatı yapımında ve çatı İzolasyonunda amaç sadece yapıların üstünü bir aksesuar gibi örtmek değil ileride telafisi zor ve maliyetli çatı sistemleri kaynaklı sorunlar ile karşılaşmamak adına uzun soluklu çözümler bulmaktır.Ayrıca çatı yalıtımı,su yalıtımı kusursuz olarak sağlanarak ileride çatı ısı yalıtımı ile birlikte çatıdaki ısı kaybını minumuma indirerek yakıt tasarrufu sağlamak olduğu için,seçilecek çatı sisteminde aşağıdaki huşulara mutlaka dikkat edilmelidir;
- yapının konumu-
- yüksekliği
- yapının iklim şartları
- aldığı yağış oranı
- hava akımı
- rüzgar
gibi detaylar hesaplanarak buna uygun bir çatı sistemi planlanıp uygulanmalıdır.

Önemli bir anektod olarak çatı sistemi genelde problem çıkarma ihtimali konusunda akla gelmezFakat çatı yalıtımı ve izolasyonu bir yapı sistemine çok büyük önem taşır.Çatı sistemleri bir yapı sistemini temelden koruyan zemini kadar önemli bir yalıtım elemanıdır.

Çatı yapımı uzmanlık ister Çatı Yapımında '' En Önemli Unsur İş Güvenliğidir '' Çatı yapımında yaptıracağınız Çatının Malzeme çeşidine ve Çatı Malzemesinin kalitesine göre alacağınız çatı fiyatları değişkenlik gösterebilir.Çatı fiyatları içinde çatı şiltesi çatı yalıtımının vazgeçilmez bir yalıtım elemanıdır...

• Çatı izolasyonu ve çatı sisteminin tamamı aslında binaların yapımı sırasında binanın toplam maliyetinin yaklaşık olarak %5 lik bir kısmını oluşturmasına rağmen inşaat işi yapan firmaların bu çatı fiyatları ile ilgili olan kısmı minimize etmek için kalitesiz çatı malzemeleri ve bilinçsiz çatı uygulamaları nedeniyle daha bina kullanılmaya yeni başlanmış hatta çatı sistemi üzerinden bir kış bile geçmeden yapı kullanıcılarını çeşitli çatı sorunları ile karşı karşıya getirmektedir,

• Çatı ile ilgili çok çeşitli çatı izolasyon malzemleri bulunmaktadır, kaliteli çaı malzemeleri zaman zaman bilinçsiz çatı ustalarının yanlış uygulamaları nedeniyle boşa gitmekte ve istenilen çatı izolasyonu sağlanamamaktadır..

• Yapılan arştırmalarda Türkiyede bulunan binaların % 85 lik kısmında çatı yalıtımı olmadığı &70 lik kısmında yanlış çatı sistemleri uygulanmasından kaynaklı çatı sorunları olduğu gerçeğini ortaya çıkarmıştır.

• Bir yapının çatısında osb kullanmak üzerine yapılacak çatı izolasyon uygulamasını daha sıhhatli hale getirmekle birlikte olası çatı izolasyonu sorunlarını ene aza indirgemektedir,

• Çatınıza Yalıtım Yaptırarak Çatı izolasyonuyla %25 tasarruf Yapabilirsiniz.

Sizlerinde çatı ile ilgili çatı izolasyon sorunlarınız var ise A dan Z ye tüm çatı işlerinde profesyonel çatı ekibimiz ve çatıcı ustalarımızla hizmetindeyiz.

 
 
Powered by Phoca Gallery